Spotkanie młodzieży w Poczdamie

W okresie 18 - 25.09.2011 w Poczdamie odbyło się spotkanie młodzieży ze Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Marion Doenhoff w Mikołajkach z niemiecką młodzieżą z Marion-Doenhoff-Gymnasium w Moelln. Gościny oraz merytorycznego wsparcia udzieliło nam Stowarzyszenie HochDrei e.V. - Bilden und Begegnen in Brandenburg. W czasie tygodniowego pobytu młodzi ludzie mieli także możliwość zastanowienia się i dyskusji na temat wartości i norm uniwersalnych. Patronka obydwu szkół, działająca na rzecz pojednania Niemiec z krajami Europy wschodniej, była duchowym patronem tego projektu. Więcej informacji oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na stronie szkoły z Mikołajek.
Na realizację tego projektu Fundacja otrzymała dofinansowanie z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.